• ENERSOL

• ENERSOL 2024

• 10.04.2024 17:52
        • Enersol 2024
        • Vážené kolegyne, vážení kolegovia, milé súťažiace, milí súťažiaci, hostia,

Enersol nie je len súťaž, je to iniciatíva, ktorá mladých ľudí povzbudzuje k tomu, aby hľadali a podporovali inovatívne riešenia v oblasti energetiky a využitia alternatívnych zdrojov energie.

Je to príležitosť pre mladých nadšencov a všetkých  zainteresovaných jednotlivcov, aby spoločne hľadali  cesty k čistejšej a udržateľnejšej budúcnosti.

Teší nás, že Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky  vyhlásilo už 14. ročník tejto celoštátnej postupovej súťaže, ktorú organizačne a technicky zabezpečuje Štátny inštitút  odborného vzdelávania Bratislava. Je už tradíciou, že v úzkej spolupráci s našou školou, Strednou odbornou školou podnikania v remeslách a službách v Senici.

Enersol je súťažou pre všetky školy, nielen pre technické, ale aj gymnázia, obchodné akadémie..., nakoľko jedným z cieľov je popularizácia a propagácia šetrných technológií, energetických a emisných úspor.

Súťaž Enersol SK, ktorá prebieha v troch kategóriach a to: v hlavnej, tvorivej a propagačnej, kladie dôraz na vlastné názory mladých ľudí opierajúci sa o získané odborné informácie.

Súťažiacim prajem veľa šťastia na celoštátnej prehliadke a verím, že najlepšie, najzaujímavejšie projekty z jednotlivých kategórií úspešne odprezentujú v Brne (CZ) na medzinárodnej prehliadke ENERSOL EU, ktorý je zameraný na hodnotenie úrovne znalostí a získaných kompetencií žiakov a taktiež  v neposlednom rade nadviazanie medzinárodných kontaktov.

Mgr. Katarína  Mičová MBA

riaditeľka Strednej odbornej školy v remeslách a službách Senica